„Coś was łączy? Zrób test na HIV”

 Ogłoszenie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Odrzańskim informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Testowania zaingerowało kampanię edukacyjną pod hasłem:

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV to dobra okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w moim życiu zdarzyło  się coś, co mogło spowodować zakażenie?

Kampania zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia  informacji na temat HIV i AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia.

Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób.

Europejski Tydzień Testowania daje możliwość zjednoczenia się całej Europy w celu zwiększenia świadomości korzyści jakie wynikają z wykonania testu w kierunku HIV. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki terapii lekowej osoby zakażone mogą normalnie żyć i mieć zdrowe dzieci. Osoba która wie, że jest zakażona HIV ma szansę zadbać o swoje zdrowie  i zdrowie swoich bliskich.

         W Europejski Tygodniu Testowania w dniach 26-27 listopada na terenie województwa Lubuskiego bezpłatne i anonimowe badania będzie można wykonać:

1.Punkt diagnostyczno –konsultacyjny przy WSSE w Gorzowie Wkp. ul. Mickiewicza12 b

( z wyjątkiem weekendu)w godz.15.00 – 18.00 {tel.95 722 60 57 wew.115 lub 609226952.

2.Punkt diagnostyczno – konsultacyjny przy ALMED Centrum Medyczne w Zielonej Górze ul. Niepodległości 1(z wyjątkiem weekendu)w godz.16.30-19.30).tel.68 320 08 94).

Adresy i godziny otwarcia pozostałych punktów testowania dostępne są natronie internetowej

Krajowego Centrum AIDS http/WWW.aids.gov.pl/pkd, a informacje o HIV i AIDS na stronie

www.aids.gov.pl/kampania

Share Button