Dożynki Powiatowo-Gminne w Bobrowicach

 Ogłoszenie, Sport, Wydarzenia

W dniu 29 sierpnia 2015r. w Bobrowicach odbyły się na stadionie sportowym Dożynki Powiatowo-Gminne. Mszę Św. polową sprawował Ks.Jerzy Waściński proboszcz bobrowickiej parafii. Gospodarzami dożynek byli Starosta Powiatu Krośnieńskiego Mirosław Glaz i Wójt Gminy Bobrowice Marek Babul. Na uroczystości przybyli m.in. Jolanta Fedak Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Krzysztof Pawlak Dyrektor KRUS OR w Zielonej Górze,  Krystyna Bryszewska Wójt Gminy Dąbie, Leszek Olgrzymek Wójt Gminy Bytnica, Dariusz Jarociński Wójt Gminy Maszewo, Mjr Wójcik z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze, Przedstawiciele Nadleśnictwa Brzózka i Nadleśnictwa Krzystkowice,  Radni Powiatu Krośnieńskiego, Radni Gminy Bobrowice, rolnicy reprezentujący Powiat Krośnieński oraz wielu innych gości.

oraz licznie mieszkańcy naszej gminy. Podczas obrzędu dożynkowego zgodnie z tradycją  Starostowie Dożynek Anna i Waldemar Dubiccy przekazali Staroście i Wójtowi chleb wypieczony z tegorocznego zboża. Następnie zaproszeni goście dzieli się chlebem z mieszkańcami. Obrzędowi dożynkowemu towarzyszyły pieśni wykonywane przez Modry Len i Orkiestrę Strażacką z Czarnowa. Następnie ogłoszono wyniki gminnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieńców tradycyjnych : Miejsce I  Sołectwo Tarnawa Krośnieńska (500zł), Miejsce II  Sołectwo Bronków (400zł), Miejsce III  Sołectwo Dęby (300zł), Miejsce IV Sołectwo Wełmice (200zł), Miejsce V Sołectwo Chromów (200zł). W kategorii wieńców współczesnych: Miejsce I Sołectwo Dachów (500zł), Miejsce II Sołectwo Bobrowice (400zł), Miejsce III Sołectwo Strużka (300zł). Sołectwa otrzymały od Wójta Gminy Marka Babul i Przewodniczącej Rady Gminy Marioli Szajek pamiątkowe dyplomy i bony na zakupy na potrzeby sołectw. Potem ogłoszono wyniki konkursu powiatowego na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieńców tradycyjnych I Miejsce przyznano Sołectwu Tarnawa Krośnieńska (700zł), a w kategorii wieńców współczesnych I Miejsce zajęły Rybaki – Gmina Maszewo (700zł).

Sołectwo Tarnawa Krośnieńska będzie reprezentowało Powiat Krośnieński w kategorii wieńców tradycyjnych na Wojewódzkich Dożynkach, które odbędą się 6-ego września w Międzyrzeczu.

Na dożynkach można było znaleźć różne atrakcje. Przepiękne dożynkowe stoisko przygotowało Sołectwo Bobrowice. Można było tam spróbować  chleb ze smalcem. Były tam pięknie zdobione strusie jaja, koszyczki ozdobne itp. Sołectwo Barłogi oferowało ciasta, chleb ze smalcem, przetwory z warzyw i owoców, plecione koszyczki itp. Z Janiszowic przyjechały obrazy i różnorodne przetwory, soki oraz babeczki, ciastka grzybki itp. Sołectwo Dachów oferowało gotowaną kukurydzę, frytki i hamburgery. Prezentowano także naczynia Taperware. Wszyscy chętni mogli nauczyć się plecienia kwiatów, koszyczków itp. z wikliny. Dal dzieci przygotowano bezpłatne urządzenia takie jak  trampolinę, zamki dmuchane, dużą zjeżdżalnię dmuchaną, byka rodeo, eurotrampolinę, napoje chłodzące. Była wata cukrowa w różnych kolorach, strzelnica sportowa, lody kręcone. Nie zabrakło jak co roku pysznej grochówki Pani Danusi Zalejskiej. Swoje wspaniałe maszyny zaprezentowała grupa z Falubazu. Otrzymane od nich podarunki z emblematami klubu można było wygrać w konkursach. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowicach zorganizowali pokaz ratownictwa drogowego. Swoje stoiska promocyjne przygotował Powiat Krośnieński i Urząd Gminy Bobrowice. Na nowowybudowanej scenie można było obejrzeć przedstawienie dla dzieci o zdrowym żywieniu, występ Zespołu Sześciopak, występ Zespołu Tonika oraz gwiazdy wieczoru Endrju, który na zakończenie rozdawał autografy. Na koniec zabawa taneczna odbyła się przy muzyce Zespołu Axel i DJ Prezenter Krzysztofa Kuta.

Gmina Bobrowice dziękuje mieszkańcom za udekorowanie domów i ulic oraz wszystkim osobom, które pracując społecznie przyczyniły się do przygotowania tak pięknych dożynek.

Share Button