W miejscowości Dęby mieszka i wykonuje fascynujące rzeźby w drewnie artysta Piotr Zieliński. Najpierw jako 12-latek wyrzeźbił strzelbę do zabawy. Po kilku latach pasja zaczęła się rozwijać od wystrugania leśnego grzybka. Wówczas odkrył, że to wspaniałe kawałek drewna zmieniać w najróżniejsze zwierzątka, ptaki, postaci…

W przydomowej galerii można podziwiać „Wesołka nochala”, który wita sielskim uśmiechem gości oraz rzeźby plenerowe i ścienne. Jest tu „Sowa”, „Sokól”, „Boberek”, „Żabka” i wyrzeźbiona na pniu starej jabłoni- z jednego kawałka drewna – „Wiewiórka”. W ogrodzie o każdej porze roku kwitnie wykonany w suchej gruszy „Baśniowy kwiat”. Znaleźć tu można także abstrakcyjną „Dziurkę na klucz”. Ściany zdobią najróżnorodniejsze płaskorzeźby, ptaki, kwiaty, tryptyk Świętego Antoniego, strzelba, ryba, krzyżak, zamek i wiele innych.

Największą rzeźbą jest postać mierząca 1,8m nagrobnego „Anioła”. Tematów do swoich dzieł rzeźbiarzowi nie brakuje. Co kawałek drewna to inny wyjątkowy pomysł.

Swoje dzieła artysta wykonuje za pomocą piły motorowej, a później kształt ostateczny nadaje precyzyjnie dłutem. Niby rzeźbiarz-amator, a jakie piękno potrafi wydobyć… Wszystkie rzeźby powstają według własnego wzoru, z potrzeby serca. A wszystko zaczyna się od zwyczajnego kawałka drewna, w którym artysta widzi „duszę” i za pomocą sprawnych dłoni wydobywa niezwykłe kształty.

Taka rzeźba może być oryginalną pamiątką z regionu, a także niepowtarzalnym prezentem.

Kontakt do Piotra Zielińskiego: tel. 531-386-473