Festyn rodzinny

 Ogłoszenie, Sport

W dniu 10 czerwca 2017r. w Dychowie odbył się coroczny festyn rodzinny. Imprezę otworzył Wójt Gminy Bobrowice Marek Babul życząc wszystkim udanej zabawy.

Na początek przygotowane przez Panią Barbarę Lubińską i Panią Katarzynę Dudzic-Syty  dzieci ze szkoły podstawowej w Dychowie zachwyciły występem teatralnym oraz tanecznym.  Występy nagrodzono brawami i drobnymi upominkami.  Podczas festynu jak zawsze animatorzy z  „Grupy T” z Torunia prowadzili szereg gier, zabaw i konkursów z nagrodami,
a następnie swoim spektaklem kabaretowym rozbawiali najmłodszą publiczność. Nie zabrakło również dmuchańców oraz malowania buziek. Dużym powodzeniem cieszyła się nasza słynna grochówka, która jak zawsze dla wszystkich była bezpłatna, a także pajda chleba z ogórkiem i ciasto serwowane przez Sołectwo Dychów. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Podziękowania dla PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Dychów w Dychowie za zabezpieczenie zasilania w energię elektryczną imprezy oraz strażakom z OSP Bronków za przygotowane pokazu.

 

„Bezpieczne ferie” Spotkanie ze strażakami

 Sport, Straż pożarna

Z uwagi na to, iż zbliżają się ferie zimowe Świetlica Wsparcia Dziennego „po schodkach”, Szkoła Podstawowa w Dychowie oraz Przedszkole Samorządowe w Dychowie wzięły udział w spotkaniu ze strażakami, które odbyło się dnia 26.01.2017r. w świetlicy szkolnej. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych  jeziorach i rzekach, a jeśli wydarzy  się  wypadek jak pomóc osobie poszkodowanej. Kolejnym tematem był tlenek węgla, co to takiego, jak się ustrzec przed nim. Rozmawialiśmy także o pożarach , jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem gdy jesteśmy w budynku, który się  pali.

Druga część spotkania przeprowadzona została na boisku szkolnym, strażacy z

OSP Bobrowice zaprezentowali w jaki sposób używają sprzętu  ratowniczo- gaśniczego podczas akcji, większość sprzętów dzieci widziały pierwszy raz i cieszyły się one dużym zainteresowaniem

Każdy sprzęt został pokazany i omówiony  przez strażaków, dzieci chętnie słuchały i zadawały pytania.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy strażakom z OSP Bobrowice oraz dla

Pana z PSP Krosno Odrz.  za spotkanie.

Mamy nadzieję że dzięki takim spotkaniom nasze ferie będą bezpieczniejsze.

Sukces Sołectwa Dachów – I miejsce na Dożynkach Powiatowych i II miejsce na Dożynkach Wojewódzkich !!!

 Ogłoszenie, Sport

Mamy przyjemność zawiadomić, że wieniec dożynkowy Sołectwa Dachów zajął I miejsce podczas Powiatowych Dożynek w Kosierzu, a podczas Lubuskiego Święta Plonów w Strzelcach Krajeńskich zajął II miejsce w Województwie Lubuskim w kategorii współczesnych wieńców dożynkowych!

Gratulujemy wykonawczyni – Pani Małgorzacie Biel Sołtys Dachowa wspaniałego efektu pracochłonnej pracy przy wykonaniu wieńca w kształcie kościoła. .

Poniżej zdjęcia wieńca wykonane podczas gminnych dożynek w Bobrowicach