Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

 Ogłoszenie

22 października specjalnym Dniem Przyjaciół Natury rozpoczęła się szósta edycja największego programu ekologicznego dla przedszkoli – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Po raz kolejny Kubuś zaprasza wszystkie przedszkola w Polsce do wspaniałej nauki i zabawy. Co czeka je w tym roku? Bezpłatne materiały edukacyjne, wiele fantastycznych pomysłów na naukę  przyrody i ekologii, świętowanie specjalnych wydarzeń, magiczny konkurs na wiosnę i wyjątkowe Certyfikaty od Kubusia. Do tej pory już ponad milion dzieci wzięło udział w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury.

 PROGRAM LUBIANY PRZEZ DZIECI I NAUCZYCIELI

O przyrodzie i ekologii dzieci uczą się z Kubusiem już od sześciu lat. To jeden z największych ogólnopolskich programów dla przedszkolaków, który obejmuje już 60% przedszkoli w całej Polsce. Do tej pory już ponad milion dzieci razem z Kubusiem uczyło się, w jaki sposób trzeba dbać o środowisko naturalne. Dla każdego przedszkola, które zgłosi się do akcji  zostały przygotowane wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: foldery dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami oraz Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Wszystkie materiały wysyłane są bezpłatnie do przedszkoli. Dzięki programowi  mali uczestnicy wkraczają w świat atrakcyjnych i nieszablonowych zajęć: obchodzą Dzień Przyjaciół Natury, Dzień Drugiego Śniadania, Dzień Owoców, Warzyw i Soku, Dzień Marchewki, uprawiają ogródki przedszkolne i wyruszają na przyrodnicze wyprawy do lasów, parków czy nad jezioro.  Źródłem fantastycznej nauki i zabawy są materiały, których głównym bohaterem jest Kubuś – uwielbiany przez maluchy miś. Kubuś pokazuje dzieciom piękno natury, a także uczy dobrych zachowań. Razem z nim przedszkolaki przeżywają niesamowite przygody, słuchając specjalnie dla nich przygotowanych bajek.  Dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku i dbając o drugie śniadanie.

 

A NA WIOSNĘ ZNÓW BĘDZIE SPORO NAGRÓD

W tej edycji programu, tak jak w zeszłym roku, w kwietniu zaprosimy wszystkie przedszkola do udziału w specjalnym konkursie na „Najpiękniejsze Miejsce w Twojej okolicy”.
Ta dodatkowa aktywność dla przedszkoli, w której wybierane są ciekawe, atrakcyjne i piękne miejsca, gdzie  dzieci mogą spędzać czas, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w zeszłym roku. Bardzo mocno zaangażowały się  konkurs społeczności lokalne wspierając swoje przedszkola.  Na wiosnę 2014 r. znów więc będziemy szukać najpiękniejszych w Polsce miejsc dla dzieci, zwłaszcza tych na łonie natury. Czekamy na zdjęcia i opisy miejsc, a spośród nich wybierzemy w każdym województwie to najpiękniejsze.

JAK MOŻNA SIĘ ZGŁOSIĆ?

W zeszłym roku w akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury” uczestniczyło aż 400 000 dzieci
z  5000 przedszkoli. W tej edycji liczymy na jeszcze większe grono małych Przyjaciół Natury. Zapraszamy przedszkola do zgłaszania się na stronie www.przyjacielenatury.pl. Na stronie znajdują się także wszystkie informacje o programie wraz z materiałami edukacyjnymi.

Dodatkowych informacji udzieli:

Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej  | Dział Public Relations, d.liszka@maspex.com, tel. +48/33-873-10-80 

Share Button