Zasady bezpieczeństwa zdrowotnego na Woodstocku

 Ogłoszenie

Zasady bezpieczeństwa zdrowotnego na Woodstocku

– Pij dużo wody (zwłaszcza w upalne dni), pamiętaj o czapce lub chuście, kremach z filtrem,

– zawsze myj ręce przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety,

– myj dokładnie żywność przed spożyciem (np. owoce, warzywa),

– czytaj etykiety na produktach spożywczych – zwłaszcza zwracaj uwagę na datę ważności,

– używaj wody ze sprawdzonego źródła (zwłaszcza butelkowaną),

– wybieraj świeże produkty dobrej jakości,

– wybieraj żywność zapewniającą bezpieczeństwo np. pasteryzowane mleko,
– jeśli chorujesz na choroby przewlekłe pamiętaj o zabraniu leków. Poinformuj znajomych o swojej chorobie – będą mogli przekazać tę informację Medycznemu Patrolowi, jeśli Tobie coś się stanie.
– zabierz ze sobą podstawową apteczkę (np. plastry, żel na poparzenia słoneczne)
– koniecznie weź ze sobą dowód osobisty. Jeśli go jeszcze nie masz, dowiedz się jaki jest Twój numer PESEL – będzie nam potrzebny przy udzielaniu Ci pomocy.

 

 • Dbaj o siebie i innychsprawdzaj co się dzieje ze znajomymi, zwracaj uwagę na osoby, które długo odsypiają nocne koncerty. Starajcie się mieć przy sobie przyjaciół, jeśli zaś ktoś przybył na Przystanek sam – niech pozna sąsiadów na polu namiotowym.
  • Nigdy nie zamykaj nikogo w ciągu upalnego dnia w namiocie „żeby odpoczął” – taki namiot zadziała jak piekarnik!
  • Jeśli nie wiesz jak udzielić pierwszej pomocy – zapraszamy do namiotu „Ratujemy i Uczymy Ratować” (na pasażu handlowym, koło Terenowego Punktu Medycznego)
  • Zgłaszając wypadek w punkcie medycznym dokładnie opisz co się stałoile osób potrzebuje pomocy, gdzie mamy kierować zespoły ratowników. Możesz zostać poproszony o poprowadzenie patrolu na miejsce.
  • Nie zatrzymuj jadących quadów i karetek! Jeżeli widzisz je w ruchu to znaczy że właśnie docierają do kogoś potrzebującego pomocy – możesz pomóc: poproś, aby osoby postronne się odsunęły.
  •Bezwzględnie i natychmiast wykonujcie polecenia służb porządkowych i informacyjnych Niebieskiego Patrolu, Pokojowego Patrolu i Medycznego Patrolu. Wszystkie ich działania mają jeden cel – Wasze bezpieczeństwo. Pomóżcie im!
  • Zapoznajcie się i przestrzegajcie zapisów regulaminu Przystanku Woodstock. Znajdziecie go na naszych stronach oraz na tablicach wokół terenu Przystanku Woodstock.
  • Pamiętajcie też o podstawowych hasłach Przystanku – „Stop przemocy! Stop narkotykom!”. Bądźcie otwarci i tolerancyjni wobec innych uczestników Przystanku, niech dobre słowo, wzajemna pomoc i uśmiech będą podstawą Waszych relacji. Gońcie dilerów, ściemniaczy i agresywnych prowokatorów. Jeśli takich spotkacie – natychmiast powiadomcie i proście o pomoc Pokojowy Patrol.

 

Opracowano w WSSE Gorzów Wlkp. we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizatorem 21 Przystanku Woodstock 2015.

Share Button