Zawody, imprezy sportowe w styczniu 2015r.

 Hala, Sport

SPORT SZKOLNY LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – SPARTAKIADA i GIMNAZJADA 2014/2015

Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

  1. Dnia 12.12.2014r. w Krośnie O. odbyły się Mistrzostwa Powiatu LOM w ramach spartakiady, w drużynowym tenisie stołowym, w których to uczestniczyły cztery reprezentacje z Bobrowic.

W kategorii Szkół Podstawowych bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki pokonując wszystkie drużyny, zajmując tym samym I miejsce z tytułem mistrzyń powiatu. Skład złotych medalistek to oczywiście uczennice IV klasy SP Dominika Nowak i Wiktoria Ryżak. Reprezentacja chłopców SP zajęła VII miejsce.

W kategorii gimnazjalnej nasza reprezentacja zajęła II miejsce i srebrne medale w składzie Szymon Cholewiński i Tomasz Podlaski. Reprezentacja dziewcząt z gimnazjum zajęła VI miejsce.

Awans do półfinałów wojewódzkich wywalczyły dziewczynki z SP i chłopcy z Gimnazjum.

  1. W dniu 08.01.2015r. zgodnie z regulaminem, jako eliminacje do Mistrzostw Powiatu rozegrano Mistrzostwa Gminy Bobrowice Szkół Podstawowych w unihokeju dziewcząt i chłopców. W obu pojedynkach zwycięsko wyszły drużyny z  SP Bobrowice pokonując koleżanki 4-0 i kolegów 5-2 z SP w Dychowie.
  1. Od 12 stycznia do 15 stycznia 2015r. w bobrowickiej hali sportowej rozgrywane były Mistrzostwa Powiatu w unihokeju Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Należy zaznaczyć, że w Naszym Powiecie, pierwszy raz w historii tych rozgrywek, mogliśmy wykorzystać specjalistyczne bandy do unihokeja, które użyczył nam MOSiR z Zielonej Góry oraz Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze. Przez cztery dni tych emocjonujących rozgrywek, używając nazewnictwa sportowego trzy dni z czterech były tzw. „Nasze”. Mistrzostwa  rozpoczęli wyśmienicie Nasi chłopcy z SP, którzy nie tracąc w całych rozgrywkach żadnej bramki pokonali wszystkich uczestników, najpierw w grupie: Bieżyce 3-0, Gronów 4-0, SP3 Krosno 1-0, następnie w półfinale Bytnicę 2-0 i na koniec w finale Wężyska 2-0. Zdobywając złoty medal uzyskali awans do półfinałów województwa. Uczynili to w następującym składzie: D. Wiktorski, K. Kramarz, P. Uller, B. Żarski, S. Rafiński, D. Jatkowski, W. Polak, B. Kuna.

W drugim dniu zagrały dziewczęta z gimnazjum, które niestety zajęły VII miejsce.

W trzecim dniu zmagań do walki wystartowały unihokeistki SP, gdzie ponownie po emocjonujących meczach Nasze dziewczynki zajęły I miejsce, uzyskując awans jak ich koledzy z SP. Siłą reprezentacji były znane dziewczynki z IV klas, a cały skład prezentowały: Carla Geurtz, D. Nowak, W. Ryżak, W. Cholewińska, O. Biedak, J. Gałat, J. Żarska, Czerska, N. Wiśniewska, M. Jagła.

W ostatnim dniu 15 stycznia oglądaliśmy już mecze na wyższym poziomie walki sportowej i emocji. Do boju ruszyli chłopcy z gimnazjum w składzie: F. Misiejczuk, T. Podlaski, K. Mazurek, B. Maćkowiak, K. Halkowicz, M. Jakubczak,  R. Pepliński, K. Mączka, Sz. Cholewiński, R. Stelmaszuk.  Podobnie jak ich młodsi zawodnicy byli nie do zatrzymania po jedynym remisie 0-0, z odwiecznymi „wrogami” z Dąbia J,pokonując kolejno Bytnicę 3-0, Czarnowice 3-0, a nawet w półfinale po 1-1, w rzutach karnych, Krosno Odrzańskie 1 – 0. W samym finale ponownie „bratobójczy” mecz z Dąbiem już gładko 3-0. Takimi meczami chłopcy wywalczyli I miejsce i złoto. Tym  samym drużyna chłopców z gimnazjum, została trzecią drużyną z bobrowickiego ZSS, które wystartują w fazie rejonów wojewódzkich LOM w unihokeju w Babimoście. DUŻE BRAWA ZA AMBICJĘ, NIEUSTĘPLIWOŚĆ, WOLĘ WALKI, MĄDROŚĆ SPORTOWĄ, WSPÓŁPRACĘ  I ZWYCIĘSTWA!!!

  1. Ostatnimi zawodami styczniowymi w ramach Mistrzostw Powiatu rozgrywanymi w „Naszej Hali” były zawody w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. I tak jak wcześniej w tym roku po emocjonującym boju z gimnazjum nr 2  Gubin, bo po remisie 12 : 12 oraz wygranym pojedynku  z gimnazjum w Dąbiu 12:5, stosunkiem bramek (+7) wyprzedziliśmy Gubin (+6). Różnicą strzelonych bramek drużyna z Bobrowic zajęła I miejsce i złoty medal, zdobywając kolejny awans tym razem do rejonów w Zielonej Górze. Nasi szczypiorniści występowali w składzie: w bramce R. Stelmaszuk, najlepszy zawodnik turnieju Podlaski 10 bramek, Karol Mazurek, K. Halkowicz, B. Maćkowiak, M. Kierul,  M. Jakubczak, R. Pepliński, K. Mączka, Sz. Cholewiński, K. Korgol, F. MIsiejczuk, K. Mazurek,   M. Halkowicz.

IMPREZY SPORTOWE ORGANIZOWANE W GMINNEJ HALI SPORTOWEJ W BOBROWICACH

                              w miesiącu styczniu 2015r.

  1. Dnia 10 stycznia 2015r. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegrano Turniej Halowej piłki nożnej seniorów. W turnieju tym pierwszoplanową ideą była zbiórka na WOŚP. W turnieju wystartowało siedem zespołów: LKS Bóbr Bobrowice, Piaszno Bronków, Zryw Dęby/Dachów, Hamar Górzyn, Tornado Krosno O. Tornado Strużka, WKS Wełmice. Po zaciętych pojedynkach i gradzie bramek historyczne  I miejsce zajął zespół WKS Wełmice, II miejsce Hamar Górzyn, III Tornado Krosno O., IV Tornado Strużka, V Bóbr Bobrowice, VI Zryw Dęby/Dachów, VII Piaszno Bronków.
  1. 23 stycznia w piątek zakończyły się rozgrywki Bobrowickiej Ligi Halowej piłki nożnej. Przez dwa miesiące w każdy piątek mogliśmy być świadkami wielu bramek, fauli, pięknych akcji oraz interwencji bramkarzy.  Liczna grupa stałych oraz „przypadkowych” kibiców do ostatniej kolejki  z napięciem mogła obserwować rozstrzygnięcia pojedynczych ostatnich meczów, które to decydowały o ostatecznej kolejność zespołów w lidze. Nie obyło się oczywiście bez gorących dyskusji oraz pretensji Pierwszymi mistrzami „Bobrowickiej Ligi Halowej  piłki nożnej” został zespół Piaszno Bronków, II miejsce z tą samą liczbą punktów i po obopólnym remisie lecz z lepszym stosunkiem bramek +18 został zespół LKS Bóbr Bobrowice, III lokata przypadła drużynie z Tornado Krosno, IV Energetyk Dychów, V Tornado Strużka, VI DKS Dęby – Dachów, VII juniorzy Bobru Bobrowice i VIII WKS Wełmice. Dla najlepszych trzech zespołów wręczono Puchary ufundowane przez P. Wójta Gminy Bobrowice Marka Babula oraz dla najmłodszego zespołu tj. drużyny naszych juniorów. Przy ceremoniale zakończenia BLHPN wręczono również puchary za turniej siatkówki.
  1. W niedzielę 25 stycznia 2015r. w Gminnej Hali Sportowej w Bobrowicach odbyły się „Warsztaty Szkoleniowe” dla trenerów i instruktorów piłki nożnej Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Do Nasze Hali przyjechało ponad 90 trenerów z województwa lubuskiego, z zadaniem doskonalenia zawodowego. Podczas warsztatów realizowane były treningi pokazowe, w których trening bramkarski prowadził trener Karol Widerowski licencja UEFA B wraz z Mirosławem Kasprzakiem (Mistrz Polski juniorów z 2001r. LSPM Zielona Góra i reprezentant Polski reprezentacji młodzieżowej do lat 21, w kategorii orlików trening techniczny prowadził trener Bartosz Siemiński licencja UEFA B, Mistrz Polski juniorów z 2001r. LSPM Zielona Góra oraz trening juniorów i seniorów trener Maciej Kulikowski licencja UEFA B. Treningi pokazowe realizowali Nasi zawodnicy grupa orlików i młodzików z UKS Sokół Bobrowice oraz grupa juniorów i seniorów LKS Bóbr Bobrowice. Po zakończonych warsztatach wszyscy trenerzy otrzymali wymagane certyfikaty potrzebne do uzyskania licencji trenerskich. Będąc pod wrażeniem nowoczesności hali  i wyposażenia obiektu w sprzęt treningowy oraz organizacji warsztatów opuszczali Bobrowice z zamiarem powrotu m.in. z obozami sportowymi, które tu zagoszczą już podczas ferii zimowych.

 

Przygotował: Jarosław MIś

Share Button