Festyn w Dychowie

 Ogłoszenie, Sport, Wydarzenia

W dniu 18 czerwca 2016r. odbył się coroczny festyn w Dychowie. Imprezę otworzył Wójt Gminy Bobrowice Marek Babul.

Dzieci ze szkoły w Dychowie zachwyciły pięknym występem tanecznym w barwnych, krakowskich  strojach, potem dziewczyny ze starszych klas wykonały nowoczesny super taniec. Był także ciekawy występ wokalny. Dzieci przygotowały: Barbara Lubińska, Katarzyna Dudzic-Syty i Janina Pieczonka. Występy nagrodzono  brawami i drobnymi upominkami dla młodych artystów.

A potem …. dzieci ruszyły do przygotowanych atrakcji. Największą radość sprawił basen z kulami wodnymi i morze białej piany wystrzelonej przez strażaków z OSP Bronków, którzy zademonstrowali  różnego rodzaju sprzęt strażacki.  Na festynie była także dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa i gokardy. Przygotowano małe bramki do zabawy w piłkę nożną, mini piaskownicę i kredę do rysowania przed sceną. Przedstawienie oraz zabawy i konkursy, malowanie twarzy prowadziła Grupa T z Torunia. Zaprezentowano także wystawę zdjęć z festynu połączonego z imprezą wojskową pn. Marsz Nadodrzański, które odbyły się w zeszłym roku w Dychowie. Dla uczestników festynu przygotowano pyszną grochówkę i inne stoiska gastronomiczne.

Na festynie gościliśmy także Międzygminny Związek Gospodarowania Odpadami Komunalnymi do którego nasza gmina należy. W niebieskim namiocie przygotowano konkurs  z cennymi nagrodami. Zachwyt najmłodszych wzbudzał kolorowy samochód-śmieciarka. Można było wygrać także zgniatarkę do butelek czy stojak na worki na segregowane śmieci. Uczestnicy konkursu wypełniali ankiety z pytaniami dot. gospodarowania śmeciami.

Na koniec festynu do 2.00 grał Zespół Akces.

Dziękujemy Henrykowi Subocz Dyrektorowi PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Dychów w Dychowie oraz pracownikom elektrowni wodnej w Dychowie za zabezpieczenie zasilania w energię elektryczną imprezy, strażakom z OSP Bronków za przygotowane atrakcje oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji festynu.

Share Button