Ogłoszenie Biblioteki w Dychowie

 Wydarzenia

W okresie ferii zimowych Biblioteka w Dychowie rozpoczęła Rok z Tuwimem na wesoło.
Celem zajęć było przybliżenie postaci Juliana Tuwima oraz jego dorobku literackiego.
Dzieciom i młodzieży zapewniono rozrywkę, bezpieczeństwo i opiekę w czasie wolnym od nauki.
Młodzi uczestnicy poznali twórczość Tuwima, wykonali wielką, papierową rzepę. Zrobili kalendarz na 2013 rok, każda karta zawierała ilustrację z innego wiesza, najmłodszą ilustratorką była pięcioletnia dziewczynka. Wiele radości sprawił dzieciom blok gier planszowych przez siebie samych wykonanych, szarad i zgaduj – zgadule.

W spotkaniu pn. „W 80 minut dookoła Świata” zorganizowanym przez Bibliotekę przy współpracy z wychowawcą Świetlicy Socjoterapeutycznej i wychowawcą świetlicy szkolnej w ramach Tygodnia z Internetem udział wzięli uczniowie od I do VI klasy.
Wykorzystując Internet w 80 minut objechaliśmy świat. Przemieszczaliśmy się po wielu kontynentach. Za pomocą map satelitarnych i zdjęć znaleźliśmy się m.in. na australijskiej rafie koralowej, na dziedzińcu Luwru, w dżungli na Bali.
W każdym z odwiedzanych miejsc na uczestników czekały zadania do wykonania, które dostarczyły wszystkim wiele pozytywnych emocji.

Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika odbyło się w „Gniazdku na akacji”.
W to niezwykłe miejsce zabrały pierwszaków uczniowie klasy drugiej objęte opieką Świetlicy Socjoterapeutycznej w Dychowie oraz świetlicy szkolnej. Mali aktorzy przedstawili spektakl teatralny pt. „Spóźniony słowik”.
Po przedstawieniu uczennice klasy czwartej zadawały pierwszakom zagadki dotyczące książek i zasad wypożyczania, a następnie pasowały na czytelników naszej Biblioteki.
Na pamiątkę wręczone zostały dyplomy i upominki w postaci książek.
Uroczyste pasowanie z pewnością pomogą uczniom znaleźć motywację do czytania i odwiedzania biblioteki.

Oczywiście Tuwima nie mogło zabraknąć podczas pleneru malarskiego i zabaw ruchowych, korzystając z pięknej majowej pogody Biblioteka przy współpracy z wychowawcą Świetlicy Socjoterapeutycznej, wychowawcą świetlicy szkolnej i wychowawcami klas I -III zorganizowała świetną zabawę na świeżym powietrzu.
Przy wspólnej recytacji wiersza pt. „Lokomotywa” dzieci wyruszyły w podróż pociągiem. Natomiast przy wierszu pt. „Rzepka” zmagały się z wyrywaniem ogromnej papierowej rzepy (wykonanej podczas ferii zimowych).
Po wysłuchaniu wiersza pt. „Warzywa” dzieci wykonały farbami, bez użycia pędzelków piękne prace.

19 grudnia Biblioteka przy współpracy wychowawcami klas I – III i z wychowawcą Świetlicy Socjoterapeutycznej zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców Bajkowy Wieczór.
Tematyką imprezy była magia Świąt Bożego Narodzenia.
Swoją obecnością zaszczycili nas Beata Wasyłyk – Sosnowska – Sekretarz Gminy Bobrowice i Anna Leśko emerytowany nauczyciel.
W czasie spotkania dzieci wysłuchały bajek z książki pt. „ Opowieści wigilijnej gwiazdki”, wykazały się znajomością i wiedzą o tradycjach i obyczajach bożonarodzeniowych.
Podzieleni na drużyny wykonywały różnorodne zadania min. : z rozsypanki literowej miały za zadanie przygotować wigilijne potrawy, udekorować papierową choinkę, wykonać z papieru Mikołaja itp.
Uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali kolędy oraz mogli podziwiać ozdoby choinkowe wykonane przez przedszkolaków i uczniów w konkursie plastycznym. Na zakończenie imprezy wszystkie maluchy otrzymały słodycze ufundowane przez zaproszonych gości oraz Bibliotekę.

Share Button