Gminne Dożynki Bobrowice 2016

 Ogłoszenie

Gminne Dożynki w Bobrowicach

W dniu 20 sierpnia 2016r. na stadionie sportowym w Bobrowicach odbyły się Gminne Dożynki. Uroczystość rozpoczęto o godz. 13.00 Mszą Św., którą odprawił Ks. Jerzy Waściński Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Bobrowicach. Następnie przybyłych gości i mieszkańców przywitał Marek Babul Wójt Gminy Bobrowice. Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Marcin Jagodziński odczytał okolicznościowy list Elżbiety Polak Marszałka Województwa . Krystyna Bryszewska Wójt Gminy Dąbie wręczyła Wójtowi Gminy Bobrowice piękny bochen chleba. Starości dożynkowi Anna i Andrzej Hałupka przekazali Gospodarzowi Gminy dożynkowy chleb, którym zgodnie z tradycją Wójt Gminy i goście dzielili się z mieszkańcami.

Obrzędom dożynkowym towarzyszyła Orkiestra Strażacka z Czarnowa. Po dokonaniu oceny wieńców dożynkowych, wręczono pamiątkowe dyplomy i bony zakupowe za zajęcie I miejsca w kategorii wieńców tradycyjnych dla Sołectwa Bronków (bon zakupowy w wysokości 500zł), a w kategorii wieńców współczesnych I miejsce przyznano dla Sołectwa Dachów (bon zakupowy 500zł) oraz dwa drugie miejsca dla Sołectwa Bobrowice i Sołectwa Barłogi (bony zakupowe po 400zł).

Następnie odbyły się zawody w dojeniu krowy na czas, w które rozpoczęli Starości Dożynkowi. Organizator Gmina Bobrowice przygotowała wiele atrakcji takich jak zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym wbijanie gwoździ i przeciąganie liny), eurobange, basen z łódkami, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo, zabawy z Grupą T z Torunia, mini piłka nożna, basenik z rybkami i wędkami, kącik rysunkowy i gier,  malowanie twarzy, wystawa zdjęć przedstawiających gminę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie do gry w mini koszykówkę.

 Wśród atrakcji artystycznych należy wymienić wspaniały i barwny występ tancerzy z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca. Piękne stroje ludowe, kujawiak i krakowiak,  wspólny taniec oraz ciekawe opowieści konferansjerki wzbudziły zachwyt i duże zainteresowanie. Późnej wystąpił Tomasz Pilecki z piosenkami biesiadnymi, a następnie prezentując wieczór cygański Zespół Nietkowianki.

Wspólnej zabawie i biesiadowaniu towarzyszyła pyszna grochówka, którą  chwalą od wielu lat i mieszkańcy i przybyli na dożynki goście. Piękne stoiska przygotowały Sołectwo Bobrowice i Sołectwo Dachów.

Interesujące, barwne stoisko zaprezentował Międzygminny Związek Gospodarowania Odpadami Komunalnymi z Krosna Odrzańskiego. Każdy kto wypełnił konkursową ankietę dot. wiedzy w zakresie segregacji śmieci wziął udział w losowaniu nagród. Przedmiotem westchnień dzieci był kolorowy, wielki samochód, a rodzicom przydadzą się zgniatarki do butelek i stojaki na worki  do segregacji odpadów. Stoisko promocyjne przedstawił także Wojewódzki Sztab Wojskowy z Zielonej Góry. Było także stoisko prezentujące kosmetyki i oferujące  mini zabiegi kosmetyczne, z których chętnie korzystały Panie. Inne stoisko wplatało kolorowe pasma we włosy najmłodszych. Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych z najróżnorodniejszymi produktami, w tym lodami kręconymi.

Wieczorem zaprezentowali się młodzi artyści z Zespołu Aksel i młodszy DJ Junior Kut, którzy zostali ciepło przyjęci przez publiczność. Zabawę taneczną prowadził DJ Krzysztof Kut i Zespół Aksel. W nocy wystąpiły znaczne opady deszczu, ale mimo to zabawa nie ustała. Niestety w nocy zniszczono pięknie ozdobione dożynkowe chochoły, a także niektóre ozdoby wykonane przez Mieszkańców przed posesjami. Szkoda, że są takie osoby co nie szanują wielogodzinnej pracy innych ludzi.

Organizator dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego i efektownego zorganizowania gminnych dożynek w Bobrowicach w 2016r.

Share Button