OSP Bobrowice

 Ogłoszenie, Straż pożarna

18 listopada 2017 roku na placu Bohaterów w Zielonej Górze odbyła się uroczystość przekazania wozów bojowych ochotniczym strażom pożarnym, w tym dla Naszej jednostki z Bobrowic, które zostały zakupione  w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych „Tworzenie systemu bezpieczeństwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w średnie samochody ratowniczo – gaśnicze i specjalistyczny sprzęt ratowniczy”. Samochody posiadają na wyposażeniu specjalistyczny sprzęt ratowniczy, m.in. zestaw ratownictwa technicznego, medycznego oraz przeciwpowodziowego. Pojazd wyposażony został, także w zestaw umundurowania bojowego dla druhów z jednostki. W gminie Bobrowice samochód został przyjęty bardzo entuzjastycznie i uroczyście sprawiając radość nie tylko strażakom, ale także mieszkańcom.

Komunikat Prasowy

 Ogłoszenie, Straż pożarna

Warszawa, dnia 10-10-2017 r.

 

Komunikat Prasowy

Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP

 

 

W poniedziałek, 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W tym roku, na podstawie zawartego porozumienia o współpracy, Związek OSP RP po raz pierwszy przyłącza się do wspólnego bicia rekordu.

Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2013 roku WOŚP ustanowiła rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Wtedy w biciu rekordu udział wzięło 83 111 osób z 1 132 instytucji! W 2015 roku udało się pobić wyczyn i razem z 92 049 osobami z 980 instytucji pokazaliśmy, że Polacy potrafią udzielać pierwszej pomocy. W 2016 pobity został Rekord Polski – w największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób.

Jak będzie w tym roku? To zależy również od Was!

Do piątku – 13 października 2017 r. – przyjmowane są zgłoszenia. Na stronie WOŚP znajdziecie wszystkie potrzebne informacje jak zgłosić się do uczestnictwa w biciu rekordu: https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord/zglos-sie

 

Druhowie! Przyłączcie się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Zgłoście swoją OSP!

 

 

Nina Mirgos-Kilanowska

Rzecznik Prasowy
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

„Bezpieczne ferie” Spotkanie ze strażakami

 Sport, Straż pożarna

Z uwagi na to, iż zbliżają się ferie zimowe Świetlica Wsparcia Dziennego „po schodkach”, Szkoła Podstawowa w Dychowie oraz Przedszkole Samorządowe w Dychowie wzięły udział w spotkaniu ze strażakami, które odbyło się dnia 26.01.2017r. w świetlicy szkolnej. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych  jeziorach i rzekach, a jeśli wydarzy  się  wypadek jak pomóc osobie poszkodowanej. Kolejnym tematem był tlenek węgla, co to takiego, jak się ustrzec przed nim. Rozmawialiśmy także o pożarach , jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem gdy jesteśmy w budynku, który się  pali.

Druga część spotkania przeprowadzona została na boisku szkolnym, strażacy z

OSP Bobrowice zaprezentowali w jaki sposób używają sprzętu  ratowniczo- gaśniczego podczas akcji, większość sprzętów dzieci widziały pierwszy raz i cieszyły się one dużym zainteresowaniem

Każdy sprzęt został pokazany i omówiony  przez strażaków, dzieci chętnie słuchały i zadawały pytania.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy strażakom z OSP Bobrowice oraz dla

Pana z PSP Krosno Odrz.  za spotkanie.

Mamy nadzieję że dzięki takim spotkaniom nasze ferie będą bezpieczniejsze.

Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2016

 Sport, Straż pożarna

Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2016

W Gminie Bobrowice dnia  07.03.2016r. odbyły się eliminacje gminne w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie w remizie strażackiej w Bobrowicach.

Zgodnie z regulaminem eliminacje te składały się z części pisemnej oraz z części ustnej.

Po zakończeniu zmagań wyniki przedstawiały się następująco:

Czytaj dalej…

Powiatowe Ćwiczenia Sportowo – Pożarnicze

 Ogłoszenie, Sport, Straż pożarna

Dnia 26.09.2015r. na stadionie w Bobrowicach odbyły się Powiatowe Ćwiczenia Sportowo – Pożarnicze.  Nad przebiegiem ćwiczeń czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim. Wśród drużyn powiatu krośnieńskiego kobiety i mężczyźni z OSP Bobrowice okazali się najlepsi. Starosta Krośnieński Mirosław Glaz wraz z Wojewodą Lubuskim Katarzyną Osos uroczyście wręczyli nagrody dla uczestników ćwiczeń. Czytaj dalej…

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2015

 Ogłoszenie, Sport, Straż pożarna

W dniu 30.05.2015r. w Bobrowicach odbyły się Gminne zawody Sportowo – Pożarnicze. Uroczystości, jak co roku rozpoczęły się  Mszą Św. w Kościele w Bobrowicach, następnie strażacy i zaproszeni goście przy śpiewie zespołu „Modry Len” przemaszerowali na stadion, gdzie uroczyście rozpoczęto zawody. Dodatkową atrakcją były obchody 65 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Strużka. W czasie uroczystości wręczono gratulacje, a także odznaczenia dla najbardziej zasłużonych druhów. Po części oficjalnej przeprowadzono konkurencje strażacki. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim. Po podsumowaniu punktacji przedstawiono następujące wyniki: Czytaj dalej…